Park Holice

Kdo by se trmácel na výlet do olomoucké části Holice, když je tam beztak jen průmyslová zóna, výpadovka na dálnici a nákupní centrum? Ale kdeže! Mezi dvěma vědeckými centry Přírodovědecké fakulty UP se totiž rozprostírá park, v němž najdete přesný opak rušné městské periferie.

V síti cestiček obklopených desítkami druhů rostlin na vás čeká motýlí louka, hmyzí hotel či broukoviště. Posedět můžete také na dřevěném molu u samočisticího bio-jezírka. A když budete mít štěstí, potkáte se při vašem odpočinku i s bezpečnou divokou zvěří. Do parku totiž z nedalekých polí a luk rádi zavítají ježci, divoké kachny, mloci či užovky.

Šlechtitelů 241/27, Holice

Mapy Google

zdarma

www.prf.upol.cz

774 047 588

 Zpět

Nastavení soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.
Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.
Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.