UPoint (turistická známka 450 let UP)

Limitovanou edici turistické známky vytvořenou speciálně k jubilejnímu 450. výročí Univerzity Palackého mohou milovníci turistiky zakoupit v univerzitním obchodě a informačním centru UPoint, v Pevnosti poznání nebo v informačním centru v podloubí olomoucké radnice na Horním náměstí. Kulatých známek s pořadovým číslem 2786 a s vyobrazením původního rektorského žezla je vyrobeno 500 kusů a budou k dispozici jen do konce roku 2023. Orazítkovat si je lze jak v UPointu, tak od května v Hodslavicích, rodišti Františka Palackého, po kterém je olomoucká univerzita od roku 1946 pojmenována. Zajímavostí je, že známku vyrobil absolvent UP David Holub.

UPoint je architektonicky svěží místo, kam se můžete zastavit pro užitečné materiály o univerzitě a městě či se podívat na jednu z mnoha výstav, které jsou v něm pravidelně k vidění. Pestrá nabídka univerzitních předmětů, módní kolekce, knih a publikací, pochutin či nápojů pak skýtá možnost, jak si z Olomouce přivézt stylový suvenýr s vazbou na regionální výrobce – od pivařů přes výrobce medu až po mladé designéry a další kreativce.

Dům U Černého psa, Horní nám. 205/12

Mapy Google